Új módszerrel bővítettük az állapotfelmérő eszköztárunkat.
Úgy érzem, az íriszdiagnosztika egy fontos elemévé fog válni az állapotfeméréseknek, mert ezzel válik teljessé a kép. Míg a nélkülözhetetlen MeriDim(R) a szervezet energia állapotáról ad részletes felvilágosítást, amiből következtethetünk a test fizikai állapotára, addig az íriszdiagnosztikával közvetlenül szerezhetünk tudomást az egyes szervek - szervrendszerek állapotáról, megerősítve, vagy kiegészítve akár a számítógépes állapotfelmérés eredményeit.
Áraink:
- Íriszdiagnosztikai felmérés: JELENLEG NEM ELÉRHETŐ
- Komplex, állapotfelmérés (Meridim, Írisz, Reflex, SMT(R)): JELENLEG NEM ELÉRHETŐ
"A szem vizsgálata régóta az egészségi állapot megállapításának része. Philippus Meyeus (Philip Meyen von Coburg) 1665-ben adta ki az íriszdiagnosztika elveinek (például a homolateralitásnak) első leírását Chiromatica Medica címmel, amelynek újabb kiadásai 1670-ben és 1691-ben készültek. Ebben még nem szerepelt az „íriszdiagnosztika” kifejezés." ... de ami mégfontosabb, hogy természetesen magyar vonatkozása van a történelmi áttörésnek: "A ma ismert és alkalmazott írisz-elemzés gyakorlatát Péczely Ignác magyar orvos, természetgyógyász alakította ki. A legelterjedtebb történet szerint[forrás?] gyermekkorában egy szerencsétlen baleset során egy bagoly támadt rá. Megragadta a kezét és nem akarta elengedni. A küzdelem során a bagoly lába eltört. Péczely magához vette a baglyot, és meggyógyította. Ezalatt figyelt meg a bagoly szemén egy furcsa foltot, amelyet később az egyik páciense íriszén is felismert. Ezután már tudatosan figyelte és kereste az összefüggéseket az írisz és a szervi sérülések között. A megfigyeléseit írisztérképen[3] is rögzítette, amelyen az íriszt számos zónára (számozott pontokra) osztotta. Tanulmánya szerint ezek a zónák az emberi test részeinek felelnek meg. Módszerét főleg budapesti lakásán tanította az érdeklődőknek. Péczely vezette be az Augendiagnostik („szemdiagnosztika”) kifejezést." - Wiki
Az íriszdiagnosztika - a többi makrorendszereken történő diagnosztikai módszerekhez hasonlóan - lényegében az íriszen történő elváltozásokból enged következtetni a megfelelő területekhez hozzákapcsolódó szervek, szervrendszerek állapotára. Ezzel a módszerrel nem csupán a jelenleg a szervezetben zajló dolgokról lehet képet kapni, hanem a múlt történéseiből is könnyedén lehet olvasni. Minden ami a szervezettel történt és történik, az nyomot hagy az íriszen. A diagnosztika során elsősorban a típusos hajlamokat tárjuk fel, és a hajlamosító tényezőkön belül keresünk jeleket akkut, vagy krónikus elváltozásokra.