A fizikai testünk egy jelző eszköz. Jelez, ha gond van, ha valamivel mérgezzük magunkat. Itt most távolodjunk el egy kicsit, a klasszikus mérgezési esetektől, hiszen számtalan dologgal vagyunk képesek mérgezni a saját szervezetünk. Ezek a mérgek az életünk folyamán folyamatosan lerakódnak és gyűlnek, ha nem tisztítjuk ki magunkból. Tévhit, ha azt gondoljuk, hogy a testünk egyetlen módon, a fizikai síkon mérgeződhet. Számos kutatás bizonyítja, hogy az ember, az ismert módszereken túl (dohányzás, alkohol, drog, stb.), a két alapvető dologgal is képes ártani magának: étellel és gondolatokkal. Mi alapvetően itt most az utolsóval foglalkozunk, hiszen az áramlással - Istennel - való kapcsolatunk a gondolatainkon keresztül áramlik és a fizikai síkon testesül meg.
Melyik szervünket milyen gondolatokkal mérgezzük?
Nagy általánosságban a testünket öt részre oszthatjuk és ezekhez a részeinkhez társíthatunk viselkedés típusokat, amik a problémák okozói.
1.) Vállaktól felfelfelé a gőg okozhat problémákat, gyorsan megjegyzem, hogy az is egy fajta gőg, ha valamit elhallgatok és csak nyelek, hiszen akkor nem tartom méltónak a partneremet arra, hogy megosszam vele a gondolataimat. Bármennyire azzal nyugtatom magam, hogy őt kímélem, nem így van.
-
Agy: Gőg, büszkeség, “nem fér a fejembe… stb.”
-
Szem / fül: “látni / hallani sem akarom”
-
Pajzsmirigy / torok: “nem bírom lenyelni”
2.) Vállaktól lefelé, egészen a lengőbordákig a jellemző kiváltó ok az önzőség. Figyelem(!) lehet önzően szeretni is! Nőknél fordulhat elő emlődaganat kialakulása tisztán szeretetből. A birtokló szeretet, ami már önzésbe megy át több kárt tesz a nőben, mint abban, akin/akinek segíteni vél a szeretetével, ragaszkodásával.
-
Tüdő, légutak, mellhártya: lelkiismeret
-
Emlők: Túlzott ragaszkodás egy szerettünkhöz
-
Szív: szeretet / megbocsátás hiánya
3.) A lengőbordák alatti rész, egészen a hólyagig az anyagiakhoz, pénzhez és az emberekhez való viszonnyal áll kapcsolatban. Ide tartozik minden olyan dolog is, amit igyekszünk magunkban hosszú időre eltemetni, hogy ne kelljen vele foglalkozni.
-
Gyomor, emésztés: “nem bírom megemészteni”
-
Bélrendszer, széklet: A pénzhez és a javakoz való túlzott ragaszkodás
-
Máj: félelem, aggódás, bizalmatlanság
-
Hasnyálmirigy (cuklor): Valaki irányából érkező szeretetre méltatlannak érzi magát
-
Vese: nem szexuális, párkapcsolati problémák
4.) A hólyag alatti rész, vagyis a külső és belső nemi szervek, a szexualitás tája. Az itt adódó problémák egyértelműen a párkapcsolati, első sorban a szexuális problémákkal hozhatók összefüggésbe.
5.) Maradt még a derék, hát és gerinc gondok, valamint a lábak és a kezek. Ezek általában a cselekvéssel, a továbblépéssel kapcsolatos meggondolatlan lépések megelőzésében játszanak szerepet, de van, hogy “direkt” csonttörést produkál a szervezet, ha már túl van terhelve és úgy gondolja, hogy ideje leállni, lassítani, pihenni. Mindazok a sérülések, amelyek szó szerint térdre kényszerítenek, vagy meghajlásra (pld. lumbágó), azok az alázatra tanítanak.
Ami részben kilóg a sorból, mivel testrészhez nem köthető, az az allergia, ami egyébként magáért beszél. Itt az alapgondolat az, hogy a szervezet ugye túlzott immunválaszt ad egy ingerre. A legfontosabb, azon kell elgondolkodni, hogy mi az ami allergiát okoz és hol jön elő leginkább? Ha ez megtörtént, akkor meg kell keresni, hogy azon a helyen kit, vagy mit nem bírunk elviselni?